Zapraszamy do kontaktu

22 713 83 66 785 11 22 33

Stomatologia kompleksowe leczenie

Medycyna estetyczna Mezoterapia, Botox, Kwas hialuronowy, peelingi

Kompleksowa diagnostyka cyfrowa RTG i fotograficznaOrtodoncja

O pięknym uśmiechu marzy każdy z nas. On powoduje, że czujemy się pewniejsi siebie. Nasza Klinika Denta-line oferuje pełen zakres diagnozowania i leczenia ortodontycznego.

Jakie korzyści daje leczenie ortodontyczne ?

• Piękny uśmiech
• Poprawa estetyki zębów i twarzy
• Zapobiega łamaniu się zębów
• Powstrzymuje patologiczne ścieranie się zębów
• Przeciwdziała chorobom dziąseł
• Niweluje problemy związane ze stawami skroniowo-żuchwowymi

Pacjenci z zaburzeniem zgryzu, w przyszłości w większym stopniu narażeni są na :

• Występowanie próchnicy (utrudniona jest Higiena jamy ustnej, resztki pokarmu zalegają, co prowadzi do odkładania się płytki bakteryjnej )
• Choroby przyzębia
• Trudności przy ekstrakcjach ( np. przy sporych stłoczeniach )
• Wady wymowy
• Zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym
• Trudności w przyszłości z leczeniem protetycznym przez np. przodozgryzy, zgryzy otwarte, głębokie, wady zębowe.

Ortodoncja to dział stomatologii, który skupia się na leczeniu wad zgryzu, w wyniku czego otrzymuje się prawidłowe ustawienie zębów. Lekarz ortodonta w klinice Denta-line leczy wady zgryzu u dzieci jak i u dorosłych. Współczesna ortodoncja skupia się na skutecznym i bezpiecznym leczeniu zaburzeń zgryzu u pacjentów w każdym wieku.

Leczenie ortodontyczne jest złożone i składa się z etapów:

Konsultacja i plan leczenia - lekarz ortodonta, bada i analizuje wadę zgryzu. Wykonuje badanie zewnętrz i zewnątrzustne oraz analizuję pantomogram i cefalometrię. Na konsultacji pobierane są również wyciski pod modele diagnostyczne.
Leczenie właściwe - w zależności od rozpoznanej wady zgryzu i upodobań pacjenta stosuje się odpowiedni aparat. Podczas leczenia konieczne są regularne wizyty kontrolne. Czas leczenia to około 2 lat.
Leczenie retencyjne - po ściągnięciu aparatu- stosuje się drut retencyjny, który przymocowywany jest od wewnętrznej powierzchni zębów. Ma on na celu utrzymanie osiągniętych efektów.
Profilaktyka i Higiena - przez cały okres leczenia pacjent powinien bardzo starannie zadbać o higienę. Pacjenci są informowani o specjalnych szczoteczkach i nitkach, które są niezbędne przy utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wyróżniamy 2 typy aparatów ortodontycznych:

• Ruchome
• Stałe

Aparat ruchomy

Ten rodzaj aparatów pomaga w rozbudowie łuków zębowych, wspomaga odpowiedni wzrost szczęki i poprawia wady zgryzu u dzieci. Dzięki niemu można uniknąć w przyszłości leczenia aparatem stałym. Jest to rodzaj aparatu, który pacjent samodzielnie może wkładać i zdejmować. Należy go nosić zgodnie z zaleceniami lekarza przez określoną liczbę godzin. Jest tak skonstruowany by kształtem pasował do naszych zębów.

Aparaty ruchome w naszej ofercie:

-Płytka Schwarza
- Aparaty elastyczne ( trainery, pozycjonery )
- Aparaty grubo łukowe ( TPA, QUAD, BIHELIX)
- Hyrax/Hass
- Aparaty czynnościowe akryl
- Aparaty czynnościowe stałe (AdvanSync, MARA)
- Rick-a-nator

Aparat stały
Aparaty stałe – stosuje się w każdym wieku, ale trzeba pamiętać, że u dzieci zakłada sie gdy mają już wszystkie zęby stałe. Taki aparat zamocowany jest na stałe w jamie ustnej .Pacjent nie ma możliwości samodzielnie go ściągać ani regulować. Składa się on z części takich jak : zamki, łuk, ligatury i pierścienie.

Aparaty stałe w naszej ofercie :

- metalowy - jest najbardziej popularnym aparatem. Do jego zalet można zaliczyć komfort pacjenta podczas leczenia oraz niższą cenę od pozostałych modeli. Zamki do tych aparatów mogą być wykonane z różnych stopów metali. W naszej ofercie występuje również w wersji dla alergików – bezniklowy.
- aparat stały ceramiczny - bardzo estetyczny wygląd aparatu spowodowany jest tym, że zamki wykonane są z ceramiki. Leczenie przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku aparatów metalowych.
- aparat kryształowy - w tym przypadku zamki wykonana są z kryształu, co powoduje, że są całkowicie bezbarwne. Aparat jest prawie niewidoczny. W tym przypadku nie ma potrzeby zakładania gumek co wpływa na komfort noszenia aparatu przez pacjenta.
- aparat samoligaturujący estetyczny - charakteryzuje się tym, że jego kolor jest bardzo zbliżony do naturalnego koloru zębów lub jest bezbarwny. Wybierają go pacjenci którzy chcą zmniejszyć widoczność aparatu. Czas leczenia takim modelem jest krótszy niż aparatem standardowym.
- aparat metalowy samoligaturujący - w tym aparacie nie używa się ligatur, łuk podtrzymuje specjalna „klapka”, która znajduje się w zamku. Czas leczenia takim modelem jest krótszy niż aparatem standardowym.